HTC gaat de coronacrisis met rechte rug te lijf

Harm Peter Wijnstok is net een jaar voorzitter van HTC. Het is geen jaar om terug te kijken op fraaie voetbalprestaties van de Zwolse derdeklasser, daarvoor speelde het coronavirus een te grote rol. Maar hij is wel trots op zijn club. ,,Het is mooi om te zien dat de club de crisis met een rechte rug te lijf gaat.’’

Bert-Jan Lukje 02-01-21, 21:55

HTC kreeg aan het begin van het jaar een nieuw bestuur, op de secretaris na. ,,We zijn een gezellige vereniging, we hoeven echt niet in de eerste klasse te voetballen. We willen wel lekker presteren, want winnen wil je met elk spel. We zijn meer dan voetbal alleen. Daar zijn we mee bezig geweest, want waar staan we voor?’’

HTC huisvest daarom ook al lange tijd de klootschietvereniging. ,,Die zit hier al jaren. En er is hier nu een sportvereniging, Fit Elite. En ook is er intensieve samenwerking met WIJZ. We hebben hier de faciliteiten en kunnen bijvoorbeeld vergaderruimtes verhuren. Maar leden en sponsoren zijn de backbone van je vereniging. Die staan achter je. Dat blijkt nu ook met corona. We hebben maar een briefje gehad over hoe het zat met de contributie’’, zegt Wijnstok op de ruime bovenverdieping van sportpark Pelikaan.

Aanwas

Ondanks de coronacrisis is er ook heuglijk nieuws bij de Tuinders. ,,We hebben aanwas. We brengen straks waarschijnlijk drie Ukkenteams in ‘competitie’. De teams tot en met onder twaalf hebben tot aan de winterstop allerlei spelletjes gedaan, daar doen we mede dankzij de hulp van SportService nog een schepje bovenop. Dat is een succes. Maar de jeugd van dertien tot en met achttien jaar, die traint toch voor het spelen van wedstrijden. En de senioren kunnen nu even helemaal niets. Toch is het mooi om te zien dat de club de crisis met een rechte rug te lijf gaat.’’

HTC had in de zomermaanden, toen de maatregelen weer wat ruimer waren, ‘een leuke tijd’. ,,Ik zeg wel eens dat we de gezelligste club van Zwolle zijn. Die gezelligheid was er nu ook, natuurlijk op gepaste afstand. We hadden een tent, maar die is helaas weggewaaid. De stormbanden zaten er net nog niet op. Daar hebben we wel schade geleden.’’

Financiën

Over de financiën maakt Wijnstok zich wel zorgen, bijvoorbeeld over de verhoging van de huur voor de velden en het uitblijven van kantine-inkomsten. ,,Maar het valt mee hoe we er nu voorstaan. Hopelijk kunnen we dit doorzetten.’’ HTC wilde een beweegtuin aanleggen en een Twinfield (een klein veld voor jeugdspelers). ,,Dat komt er zeker nog. We hebben wel ambities, maar door corona zullen we het wat rustiger aan doen. We zijn wel bezig geweest, hebben bijvoorbeeld een hele nieuwe website. En met studenten van Deltion gaan we nog de kleedkamers schilderen. En we hebben plannen voor 2022, dan bestaat de club 75 jaar.’’

De voetbalclub is belangrijk voor de sociale contacten van de leden. ,,Die sociale component mis je heel erg. Het is belangrijk. Sommige mensen kwamen alleen naar het clubhuis voor een kop koffie.’’

Wat brengt het nieuwe jaar, is onduidelijk. Wijnstok trapt eerst even op de rem. ,,Kijken in de glazen bol is heel gevaarlijk. Ik vrees het echt dat we deze competitie niet meer kunnen voetballen. Ik kan het me niet voorstellen dat de KNVB ons in januari of februari alweer laat spelen.’’

Ik kan me niet voorstel­len dat de KNVB ons in januari of februari alweer laat spelen
Harm Peter Wijnstok, Voorzitter HTC

Toch hoopt Wijnstok dat mensen straks weer kunnen sporten. ,,Ik merk het bij mijn eigen kinderen, die voetballen bij Zwolsche Boys. De ene is nu heel actief, de ander niet. Dat is het verschil in mensen. Hopelijk kunnen we weer meer sporten en bewegen.’’

Hoe kijkt Wijnstok nu terug op zijn eerste jaar als voorzitter van de derdeklasser? ,,Ik had me het anders voorgesteld. Het is wel een enerverend jaar geweest. Bestuurlijk is het niet stevig, we zijn op zoek naar een nieuwe penningmeester. Maar dat heeft niks met covid te maken.’’

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *